Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

• Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą;
  • Skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;
  • Stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais.

2011 metų rugsėjo 26 dieną Europos Taryboje ir 47 jos narėse buvo švenčiamas Europos kalbų dienos minėjimo dešimtmetis.

Mūsų mokykloje taip pat buvo paminėta ši diena. Klasių valandėlių metu ir padedant dailės mokytojai, mokiniai pagamino plakatą. Užsienio kalbų pamokose mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus.

Vienas komentaras

1. Zenius Sadauskas 2017-04-27 at 15:14